Ardahan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ARDAHAN

P N

Somut Olmayann Kültürel Miras Somut olmayan kültürel mirası daha gözle görülür kılmak, önemi konusunda bilinçlenmeyi sağlamak ve kültürel çeşitliliğe saygı içinde diyalogu desteklemek için, Taraf Devletlerin teklifi üzerine, insanlığın somut olmayan kültürel mirasının temsili bir listesi hazırlanır, güncellenir ve yayımlanır. Türkiye, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerine kaydettirdiği 21 unsuru ile UNESCO'ya en çok unsur kaydettiren ilk 5 ülke arasında yer almaktadır.

% 40 ı tamamlanan Ardahan Kültür Merkezi ve Ardahan il Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binasının Kalan %60 ı için ihale sözleşmesi imzalanmış ilgili firmaya yer teslimi 30 Kasım 2022 tarihi itibariyle yapılmıştır.Yer teslimine gelen Bakanligimiz Yatirim İşletmeler Genel Müdürlüğümüz Personelleri ile Yüklenici firma yetkilisini Müdürlüğümüzde ağirladik.

Kalemizin aydinlatmasi icin tadilat ve tamirat talimatı veren Sn. Valimiz Hüseyin Öner Beyefendiye şükranlarımızı sunuyoruz. Teknik destek için Özel Idaremiz Genel Sekreterliğine, Maliyet bütçesi için Müdürlüğümüz Mali İşler Şube Müdürlüğümüze ayrı ayrı teşekkür ederiz.